Haber

Tuzla’da ‘yüksek gerilim’ çukuruna otomobil düştü

TUZLA’da cadde üzerinde yüksek gerilim hattı için açılan çukura otomobil düştü. Kazada yaralanan olmazken çevre sakinleri çukurun bir yıldır kapatılmadığını söyledi.

Tuzla, Orta Mahalle’de argümana nazaran bir yıl evvel yüksek tansiyon sınırı için çukur açıldı. Çukur açık halde bırakıldı. Mustafa Kuşcu, bu sabah saatlerinde 34 EHN 269 plakalı arabasıyla, işine giderken çukura düştü.

İhbar üzerine olay yerine polis grupları sevk edildi. Mustafa Kuşcu kazayı yara almadan atlattı. Etraf sakinleri ise çukurun bir yıldır açık olduğunu ve etrafında de kâfi tedbir olmadığı için bu şekil kazaların yaşandığını söyledi. Mahalleli, yaklaşık 30 metre uzunluğunda bir buçuk metre derinliğindeki çukurun kapatılması istedi.

“KİMSE İLGİLENMİYOR”Kuşcu’nun iş arkadaşı Murat Öztürk, “Sabah arkadaşımız aradı. Otomobille çukura uçtuğunu söyledi. Kaza yapılan yerde bir tedbir yok. Siz kaza yaptığınız vakit tedbir gayeli olarak 20 metre geriye bir şey bırakıyorsunuz. Burada bu türlü bir tedbir yok. Sağını ve solunu kapatmışlar lakin aşağıdan gelişlerde güneş gözünüze vurduğu vakit görülemiyor. Arkadaşımızda gözüne güneş geldiği için fark edemiyor. Öncesinde de rastgele bir tedbir olmadığı için çukura uçuyor. Çok şükür can kaybı yok. Arkadaşımızın durumu güzel fakat araba kullanılamaz halde. Bir yıldır kapatılmayan bir çukur. Burada ona misal bir sürü çukur var. Kimse ilgilenmiyor” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu